X
تبلیغات
کالج کارآفرینی تیوان

وبلاگ طراحی و برنامه نویسی

لیست بهترین HTML editor ها برای استفاده در صفحات وب

قابلیت ساختاردهی متون توسط کاربران در وبسایت ها یکی از اولویت هایی است که امروزه برنامه نویسان آن را مد نظر کار خود قرار می دهند.

برای مثال برای ارسال متنی مثل خبر نیاز به ویرایشگری هست که بتوان به سادگی متن را در آن ساختاردهی کرد.


WYSIWYG نامی است که به ادیتورهای html تحت وب میدهند و مخفف عبارت زیر است:

What You See Is What You Get

به این معنی که "هرچیزی در این ویرایشگر میبینید، چیز است که به شما تحویل داده میشود"

امروزه تعداد ویرایشگرهای متن رایگان زیاد است. اما ویرایشگرهای خوب که سرعت بالا داشته باشند و کارآمد باشند کم است. در لیست زیر محبوب ترین این ویرایشگرها رو براتون قرار میدم. لیست بر اساس محبوبیت این ادیتورها نزد من مرتب شده!!!


1. NiceEdit

ادیتوری بسیار ساده و بسیار کارآمد و بســـــــــیار سبک. امکاناتی که داره مناسبه. استفاده از این ادیتور هم خیلی آسونه.


دانلود | پیش نمایش


2. cuteEditor

این ادیتور رو من استفاده نکردم. اما با توجه به بررسی اجمالی که روی دموی اون داشتم به نظر ادیتور کاملی میاد. امکانات tinyMce رو داره.

در ابتدا من این ادیتور رو در رتبه 5 قرار داده بودم. اما بعد از اینکه چند روز پیش ازش استفاده کردم، به قدرت فوق العادش پی بردم. واقعا ادیتور محشریه.


دانلود | پیش نمایش


3. FreeTextBox

استفاده از این ادیتور بسیار ساده است. به تولباکس vs اضافه میشه و میتونید راحت استفاده کنید. ظاهر شبیه به ms word این ادیتور اون رو بسیار آشنا میکنه. امکاناتش هم بد نیست!!


دانلود | پیش نمایش


4. ckEditor

ckEditor هم مثل tinyMce امکانات فوق العاده ای داره. و تقریبا همه کاری میکنه! در ورژن های قبلش یه مقدار مشکل داشت. اما در نسخه های جدیدش برطرف کرده. سنگین بودن از معایبش هست. اما قابلیت شخصی سازی بسیار بالایی داره.


دانلود | پیش نمایش


5. TinyMCE

تقریبا تمام امکانات word رو داره!!! این ادیتور یکی از کامل ترین ادیتورهاهست. یعنی واقعا همه چیز داره!! امکانات زیاد، قابلیت شخصی سازی، قالب های مختلف از مزیت هاشه. اما... بعضی امکاناتش غیررایگانه!!


دانلود | پیش نمایش